in ,

Design interior penthouse Bucuresti – Iov Residence, proiect New York

Echipa Noblesse Group a realizat conceptul pentru un proiect de design interior penthouse Bucuresti, in cadrul Iov Residence. Acesta face parte din seria celor 5 proiecte de amenajare interioara pentru rezidentialul Iov. Apartamentele Barcelona, Berlin, Paris si Milano respecta cele mai exigente cerinte in materie de amenajari interioare. De asemenea, arhitectii si designerii nostri au realizat si proiectul de amenajare a fatadei pentru acelasi complex rezidential. Pentru aceste proiecte, echipa noastra a ales stilurile modern luxury si contemporan luxury, rezonand cu intregul concept al rezidentialului.

Iov Residence este un complex rezidential de tip boutique, situat in centrul Bucurestiului, intre Piata Victoriei si Piata Romana. Acesta ofera spatii amenajate modern ce contureaza propria personalitate si un rafinament aparte. Cand spunem design interior penthouse Bucuresti, amintim numeroase proiecte de referinta realizate de echipa Noblesse.

Stilul luxury pentru design interior penthouse Bucuresti

Acest penthouse dispune de 4 camere, cu o suprafata utila de 142 mp si se compune din zona de zi cu open space (living, bucatarie si dining), 1 dormitor matrimonial cu dressing si baie proprii, 1 dormitor cu baie si zona de lounge proprii, 1 dormitor adolescent, 1 baie de serviciu cu SAS si 4 terase.

Pentru aceasta amenajare interioara penthouse Bucuresti, echipa noastra a optat pentru stilul luxury de tip newyorkez. Toate produsele utilizate, de la mobilier, finisaje, decoratiuni, pana la iluminat si sanitare, fac parte din din portofoliul Noblesse Group.

Detalii si accente spectaculoase

Fiind adresat segmentului premium, materialele folosite sunt de calitate superioara, cum ar fi marmura, pielea cognac, catifeaua si metalul. Designul creat exprima eleganta, gratie, finete si, bineinteles, lux. Penthouse-ul beneficiaza de o terasa generoasa, dar si de o terasa etajata cu o zona amenajata pentru jacuzzi, pentru care au fost alese finisaje de lux, mobilier de exterior si corpuri de iluminat corespunzatoare.

Echipa Noblesse Group realizeaza proiecte de design interior case si rezidentiale, design interior apartamente, design interior penthouse, design interior vile, create in stiluri si concepte extraordinare.

Zona de zi este open space si include livingul, bucataria si zona de dining – spatii ce se remarca prin paleta cromatica, detaliile si finisajele elegante.

Amenajarea dormitorului matrimonial reda un spatiu stylish si cozy, cu un mix elegant de nuante si materiale. Acesta dispune de o baie si un dressing proprii.

Dormitorul pentru oaspeti are un aspect fresh, rafinat si include o baie proprie si o zona de lounge cu detalii deosebite de inspiratie Art Deco.

In cel de-al treilea dormitor regasim nuante calde, deschise si piese cu insertii aurii.

Terasa etajata cu o zona amenajata pentru jacuzzi completeaza perfect interioarele acestui penthouse chic si cozy.